Co masz zrobić jeśli spóżnisz się na rozmowę kwalifikacyjną?

Dobrym wrażeniem podczas rozmowy kwalifikacyjnej jest też punktualność.  Ponad 55% rekruterów jest zdania, że spóżniający się kandydat powinien o tym uprzedzić. Z nich 4 % podejmie się rozmowy, ale i tak z góry taka osoba będzie skreślona.

Ale jeśli się spóżnisz  z przyczyn od Ciebie nie zależnych to jeszcze nic straconego. Możesz jeszcze wyjść z tej sytuacji. Oczywiście zależy też co rozumiesz pod pojęciem przyczyny niezależne, bo uciekający autobus do nich nie należy… Przecież zawsze mogłeś wyjść wcześniej z domu.  Przyjmuje się zawsze, że powinninno się przyjść na rozmowę 15 min wcześniej. W Norwegii popularne jest przychodzenie 5 min przed umówionym spotkaniem.

Ale wiesz, że się spóżnisz i co teraz? Wykonaj po kolei następujące kroki:

Zadzwoń- nie wysłaj smsa.

Zawsze poczekaj z telefonem do 10 min przed rozpoczęciem spotkania, bo  może się zdarzyć, że jednak zdążysz jakmiś cudem. Jeśli nie masz numeru telefonu do osoby, z którą będziesz rozmawiał, zadzwoń do firmy i poproś o uprzedzenie osoby z którą będziesz miał rozmowe o Twoim spóżnieniu. Zawsze podaj oreintacyjny czas kiedy się pojawisz.

Przeproś krótko

Powiedz przepraszam, ale tylko raz. Nie opowiadaj historii swojego spóżnienia. Powiedz krótko dlaczego to nastąpiło. Najlepiej jedyn zdaniem. Możesz dodać, że zazwyczaj Ci się to nie zdarza.

Podziękuj

Dobrze jeśli pokażesz, że jesteś świadomy tego, że spónienie nie należy do pozytywnych zjawisk. Krótko podziękuj więc rekruterowi, że na Ciebei poczekał i nie odwołał spotkania.

 

Zapamiętaj, że lepiej póżno niż wcale! Ale kto póżno przychodzi ten sam sobie szkodzi :)Jeśli nie przyjdziesz na czas musi podójnie się postarać o stanowisko.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *