Linked In. Jak Ci może pomóc w znalezieniu pracy w Norwegii?

Obecnie media społecznościowe to nie tylko podglądanie życie znajomych w sieci. Jest to też narzędzie do tworzenia swojej kariery zawodowej, pozyskania kontrahentów, szukania pracy czy zbudowania reklamy dla swojego biznesu.

W życiu biznesowym Linked In przoduje jako jeden z najczęściej odwiedzanych na świecie. Posiada prawie 562 000 000 mln użytkowników! Jeśli odejmiemy od tego ilość profilów nieaktywnych lub/i nieuaktualnianych to i tak zostaje pokażne grono osób, którę można poznać.  Bo aż 260 000 000! korzysta regularnie.

Linked-In nie jest tylko największym portalem biznesowym na świecie, ale jest też największym w  Norwegii!! W 2016 roku zarejestrowanych na nim było 1,2 mln Norwegów ( dużo, jak na prawie 5 mln populacje). Niektórzy z norweskich rekruterów podchodzą nawet scepytcznie do osób, które nie posiadają tego profilu. Wychodzą z założenia, że jest to tak ważne narzędzie, że każdy powinien go mieć. Wiele osób, na poważnych stanowiskach posiada profil na Linked-in. Przykład? Chociażby szef konsernu DNB ( największy norweski bank) aktywnie korzysta z portalu, codziennie.

Samo posiadanie konta na LinkedIn oczywiście nie sprawi, że zostaniesz obsypany nowymi możliwościami biznesowymi i atrakcyjnymi ofertami pracy.  Jeśli jednak wiesz jak poprawnie stworzyć swój profil, a następnie umiejętnie go prowadzić i korzystać z niego na bieżąco, LinkedIn będzie dla Ciebie niezwykle przydatnym narzędziem podczas poszukiwania pracy.

Co ja wiem o Linked-in i co Ciebie może przekonać ( w liczbach)?

 • powstał w 2003 roku
 • Co sekunde pojawia się 2 nowych użytkowników portalu.
 • 56 %  użytkowników stanowią mężczyżni, reszta kobiety. 70% stanowią osoby począdzące spoza USA.
 • 41 % milionerów korzysta z Linked In
 • 26 milionów firmy
 • 15 milionów ofert pracy
 • ponad 90 % rekruterów używa Linked In regularnie!
 • w Polsce aż 97% menadżerów korzysta z Linked In

W jaki sposób Linked In może pomóc Tobie?

Jeśli aktywnie poszukujesz pracy i rozsyłasz swoje CV, koniecznie upewnij się, że Twój profil na LinkedIn opowiada taką samą historię jak dokumenty aplikacyjne. Często spotykam rozbieżności w zakresie obowiązków albo datach zatrudnienia. Pozbądź się ich!

 1. Posiadanie profilu na Linked -In umożliwia Ci zapoznanie się z branżą, w której chcesz znależć pracę.
 2. Możesz podglądać ścieżkę kariery osób, które mają podobną sytuację do Ciebie.
 3. Możesz być na bieżaco z nowościami z twojej dziedziny poprzez czytanie artykułów branżowych.
 4. Może Ci pomóc w nawiązaniu wartościowych znajomości dla Twojego życia zawodowego.

 

Nie wspominając już o tym, że jest to doskonałe żrodło potwierdzenia Twoich umiejętności i doświadczenia, które zaprezentowałeś w CV swojemu przyszłemu pracodawcy.

Opinie są zgodne:

Ci, którzy aktywnie prowadzą swoje profile jednogłośnie twierdzą, że zwiększyła się ich ilość kontaktów oraz częściej otrzymują oferty pracy !!!

Jak poznać rekruterów poprzez Linked-In? Znależć ich i dodać do znajomych 🙂

Nie żartuję! To nie jest nietaktowne! Wręcz przeciwnie- większość rekruterów chciałaby poznać osoby wykwalifikowane z danej branży.

Nie licz, że od razu otrzymasz ofertę pracy, ale jeśli się odpowiednio przedstawisz,  rekruter na pewno Cię zapamięta. Kontakt do Ciebie może zawsze przydać mu się w przyszłości. Poza tym osoby, które są już w sieci jego kontaktów, wyświetlają się wyżej w jego rankingu wyszukiwaniu potencjalnych  kandydatów. Rozszerzając sieć kontaktów w ten sposób możesz tylko zyskać!

Jeśli zobaczysz, że rekruter, którego masz w swoich znajomych, opublikował fajną ofertę pracy zgodną z Twoimi kwalifikacjami, napisz prywatną wiadomość. Co Ci szkodzi? 🙂

Jak zbudować skuteczny i atrakcyjny profil na Linked-In? Zerknij do artykułu: Zbuduj efektywny profil na Linked-In w 4 krokach

 

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *