Zbuduj efektywny profil Linked-In w 4 krokach

Niezależnie od tego czy znajdujesz się w takim miejscu swojego życia, w którym szukasz pracy czy nie, profil na Linked-In warto mieć. Nigdy nie wiesz co Cię jeszcze może spotkać 🙂

Linked -In muszę przyznać, że jest bardzo przyjazny użytkownikowi. Na bieżąco podpowiada Ci kroki które musisz wykonać aby uzupełnić go w maksymalnym stopniu.

Na początek, jeśli już posiadasz profil i będziesz wprowadzać zmiany wyłącz powiadomienia swoich kontaktów o zmianach, które nastąpią. Nie chcemy przecież niepotrzebnie spamować!  Możesz to zrobić w ustawieniach prywatności ⇒ edycja udostępnień profilu ⇒ zmień na NIE 🙂

I teraz po kolei…

  1. Stwórz swój prywatny profil rejestrując się na platformie 
  2. Profil prywatny wypełnij w 100%, wpisując wszystkie potrzebne dane:  pełne imię i nazwisko dodając zdjęcie (najlepiej takie na którym widać Twoją uśmiechniętą twarz, na stonowanym tle), nagłówek (swoje obecne stanowisko lub tekst: poszukuję pracy)  kluczowe kompetencje, które będą stanowić kwintesencje Twojego życia zawodowego lub tego z czego jesteś dumny/a ( najlepiej pisać w pierwszej osobie)
  3. Zbuduj profil w dwóch językach polskim/norweskim lub polskim/angielskim
  4. Stwórz swoją prywatną społeczność (zaproś do sieci kontaktów osoby, które znasz) . Następnie przejrzyj wszystkie kontakty na Linked-In ze swojej branży. Zaproś  osoby, które mają podobne ścieżki kariery do Twojej, pracują w tych samych lub powiązanych branżach itp. Polub strony tych firm, do których chcesz aplikować i śledż je na bieżąco. 

Wybierając swoje umiejętności, warto skupić się tylko na tych, które są najmocniejsze. Pamiętaj, że podlegają one ocenie osób trzecich 🙂 Najlepiej wybrać 3-5.

I ostatnie najważniejsze co musisz zrobić to zaznaczyć, że jesteś otwarta/-y na nowe możliwości pracy. W ten sposób Twój profil będzie wyświetlał się rekruterom, którzy szukają pracowników w danej branży.

Jesteś już  posiadaczem profilu? Super, ale to nie koniec, a dopiero początek Twojej ścieżki kariery na Linked-In. Nie zapominaj o swoim profilu. Bądź systematyczny i aktywnie z niego korzystaj. Obserwuj, nawiązuj kontakty,  uaktualniaj informacje, daj się złowić rekruterom ! Przereklamowane? Na dowód tego, że NIE przytoczę Ci mój epizod z pażdziernika tego roku.  Otóż dostałam propozycje pracy (bez przechodzenia przez proces rekrutacji) od jednego z rekruterów – pomimo tego,że nie szukałam. Praca dotyczyła stanowiska rekrutera w norweskiej agencji pracy, która obsługuje całą Europę. Ciekawi jesteście czy ją przyjęłam? Nie przyjęłam jej narazie, bo objęcie tego stanowiska wiązałoby się z przeprowadzką do innego, norweskiego miasta. A to mnie narazie nie interesuje. I to był główny powód. Jednak kontakt został nawiązany, może w przyszłości przeniosą lub otworzą nową filię firmy w Oslo? 

Jeśli jeszcze nie masz i potrzebujesz pomocy z przygotowaniem swojego profilu lub chciałbyś/-aś go ulepszyć, a nie wiesz jak, napisz do mnie 🙂 chętnie udzielę Ci wskazówek lub przygotuje Twój skuteczny profil!

 

Zerknij też tu Dlaczego warto mieć profil na Linked In?

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *