Søknad. Kilka wskazówek na zachęte.

Jak zwiększyć swoje szanse na zaproszenie na rozmowę rekrutacyjną? Zadbaj o swój list motywacyjny i postaraj się zachęcić w nim drugą stronę do działania.

List motywacyjny to wcale nie jest przeżytek i zbędny dodatek do aplikacji. Wykorzystaj go jako szansę na opowiedzenie czegoś więcej o sobie. Jednak nie pisz tego co już masz w CV. Nie dubluj informacji. Zazwyczaj CV przedstawia „suche” treści. W liście natomiast musisz opisać bardziej to co Ci dało Twoje dotychczasowe doświadczenie, jakiej pracy szukasz, jaką jesteś osobą pod względem cech charakteru.

Każdy element listu jest ważny od rozpoczęcia, po środek i zakończenie.

Fajnie jeśli CV i Søknad mogą tworzyć jedną całość poprzez np użycie podobnej kolorystyki, elementów kolorystycznych czy nawet zdjęcia. Tak! Zdjęcia, tego samego, któe umieszczasz w CV. Kto zabronił dodawać zdjecia do listu? 🙂

Od strony technicznej…

Zadbaj o to aby Twój list był przejrzysty, pisany jedną czcionką, dobrze sformatowany . Musi mieć równe akapity i odstępy między wierszami.  Nie używaj czcionki pochyłej.

Jeśli nie masz dużo treści spróbuj większej czcionki, tak aby dokument nie był pół- listem. Z kolei zbyt dużo treści dobrze ujać mniejszą czcionką. Jedna strona w zupełności wystarczy.

Zacznij list ładnymi sformułowaniami po norwesku. Przykład:

  • Jeg tillater meg med dette å sende en forespørsel om arbeid. 

Pozwalam sobie na wysłanie zapytania o pracę.

  • Stillingen ved Deres virksomhet ser meget interessant ut og jeg tar  meg derfor friheten til å søke på denne. 

Stanowiska w Państwa firmie jets bardzo interesujące dlatego chciałabym na niego aplikować.

  •  Viser til deres annonse på ….  nettside og ønsker med dette å melde min interesse for stillingen som ….

W nawiązaniu do ogłoszenia na stronie…..  jestem zainteresowany stanowiskiem….

I z takich ładniejszych zakończeń mam dwa przykłądy dla Was:

  • Jeg ønsker gjerne å fortsette karrieren min hos dere, og jeg er sikker på at jeg vil være et godt tilskudd til deres team. Håper med dette på en positiv behandling av min søknad, og at jeg kan få anledning til å komme og presentere meg personlig hos dere.

Chciałbym kontynuować swoją karierę u Państwa w firmie, i zapewniam że będę dobrym dodatkiem do Waszego zespołu. Mam w związku z tym nadzieję na pozytywne rozpatrzenie mojej kandydatury i możliwości otrzymania zaproszenia na rozmowę kwalifikacyjną.

  • For nærmere opplysninger om min arbeidserfaring og utdannelse henviser jeg til vedlagt CV. Håper på å høre fra dere og  få anledning til å komme og presentere meg personlig hos dere.

Więcej informacji o moim doświadczeniu i wykształceniu znajduje się w załaczonym CV. Mam nadzieję , że otrzymam od Państwa odpowiedż zwrotną i możliwości   rozmowy kwalifikacyjnej.

 

Dobrze jest wpisać w liście zawsze aktualną datę , dzień w którym faktycznie wysyłasz aplikację.  Takim elementem niekoniecznym, ale bardzo profesjonalnym jest własnoręczny podpis.

 

 

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *