Zalety pracy w agencji pracy

Agencje pracy czyli tzw. ‚bemanningi’ norweskie wcale nie są złą opcją jeśli ktoś chciałby zacząć przygodę z pracą w Norwegii czy też w innym kraju.

Ale skupmy się na Norwegii. Tutaj agencje odgrywają dużą rolę i wiele osób, w tym przede wszystkim obcokrajowców, dzięki nim może wkroczyć do norweskiego systemu podatkowego. Co roku, poprzez agencję pracuje ok 80 000 osób, z czego 40 % stanowią osoby, które były bezrobotne, a 20 % osoby zaraz po szkole.

Oczywiście jeśli jest to Twoja pierwsza praca za granicą, nie miej na początek wygórowanych oczekiwań co do stawki, warunków pracy itp. Pamiętaj że wszystko zdobywa się po kolei, małymi kroczkami. 

Przedstawię Ci 5 powodów dla których powinieneś rozważyć tą opcje podczas szukania nowej lub zmiany dotychczasowej pracy.

Niejasna ścieżka kariery 

Jeśli nie możesz znależć pomysłu na siebie, nie masz planu na swoją karierę zawodową, agencja pracy daje ci możliwość wypróbowania swoich umiejętności w róznych dziedzinach. Możesz przyjmować różne zlecenia i nie przejmować się tym, że takie skakanie ‚z kwiatka na kwiatek’ wpłynie negatywnie na Twoją stablilność w oczach przyszłego, innego, potencjalnego pracodawcy.

Praktyki

Agencja może być trampoliną do otrzymania wymarzonej pracy w firmie, do której ciężko się dostać.  

Legalne zatrudnienie

Wszelkie formalności agencja zawsze bierze na siebie. Zarabiasz pieniądze i jednocześnie nie martwisz się o to czy to wszystko jest legalne. Jest, na 100%. I należą Ci się świadczenia typu chorobowe, bezrobocie itp oczywiście zgodnie z zasadami prawa pracy.

Sieć kontaktów

Pracujesz w różnych miejscach, masz możliwość poznawania ludzi z Twojej branży. Bądż pozytywnie nastawiony i dawaj z siebie wszystko, nawet jeśli zlecenie wydaje się błahe czy jest poniżej Twoich możliwości.

Elastyczność

Sam regulujesz sobie częstotliwość swojej pracy. Akceptujesz sam warunki ile,kiedy i gdzie chcesz pracować.  Każdy z nas przechodzi przez różne etapy swojego życia, gdzie czasami potrzebujemy mieć ciągłość pracy, ale w mniejszym procencie z uwagi na np.opiekę nad członkiem rodziny.

I jeszcze taka mała dygresja na plus. Weżcie pod uwagę to, że to pracodawcy przychodzą do agencji i mówią, że poszukują pracowników na dane stanowisko. Nic więc dziwnego, że proces rekrutacji w takim przypadku jest zazwyczaj dużo szybszy. 

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *